GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 8023424
*
nr 802 3424
Keramik
Div Ekeby, 8 del
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2013
kl 18:13:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 14:46:53
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
9328 Bordslampfötter
ett par, Keramik. Höjd: 47 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:02
-
9161 Dosa
porslin, målat. Längd: 32 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:28
-
9421 Fat
2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:13
-
9397 Fat
Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:25
-
9204 Gräddkanna
Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:22
-
9077 Kaffeservisdelar
6 st, Gefle.
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:05
*
Keramik
nr 802 3424
Keramik
Div Ekeby, 8 del
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/1 14:46:53 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
9328 Bordslampfötter
ett par, Keramik. Höjd: 47 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:02 -
9161 Dosa
porslin, målat. Längd: 32 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:28 -
9421 Fat
2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:13
-
9397 Fat
Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:25 -
9204 Gräddkanna
Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:22 -
9077 Kaffeservisdelar
6 st, Gefle.
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:05



